Aruba ClearPass

Bilgisayar korsanları işinize sızıyor. İşletmenizi ihlal etmek için IoT açıklarından faydalanıyorlar.

Aruba ClearPass, her yere, her cihaza ve şirkete görünürlük, kontrol ve güvenlik çözümü sağlamaktadır.

2016 yılında Ponemon tarafından yapılan Veri İhlalinin Maliyeti araştırması, şirket içinde bulunan kötü niyetli kişilerin en yaygın, en çok zarar veren ve en etkili saldırganları temsil etmeye devam ettiğini, buna rağmen işletmelerin %76’sının bu içeriden kaynaklanan tehditlerden korunmadığını göstermektedir. Aynı zamanda IoT, kurumsal ve BYOD cihazlarının ciddi biçimde artması görünürlüğü azalttı, ancak güvenlik önlemleri buna göre artırılmadı.

İşletmeler günümüzde her zaman, her yerde bağlı olma fikrini benimsemiş durumdalar ancak güvenli ağ erişim kontrolü (NAC) gereksinimini büyük oranda gözardı etmektedirler. Birçoğu pek de güvenli olmayan “şimdi bağlan, daha sonra güvence altına al” felsefesi ile hareket etmekte, bir kısmı ise ağ güvenliği için ağ altyapısı sağlayıcılarını kullanmakta. Bu yaklaşımların her ikisi de güvenlik yanılsaması yaratır, ancak gerçekte büyük güvenlik boşluklarına neden olur.

 

Görünürlük. Kontrol. Müdahale. 

Kötü amaçlı içerikler ve IoT tabanlı saldırılar, çevre güvenlik önlemlerinizi atlayarak büyümeye devam ediyor. Kurumsal ağlarınıza yönelik riskleri ve açıkları Aruba ClearPass ile azaltın.

 

 

Kontrol: Cihazların kontrolü, kurumsal güvenlik için hayati öneme sahiptir. Yalnızca yetkili ve/veya doğrulanmış aygıtların kablolu veya kablosuz ağınıza bağlanmasını sağlamak riskinizi önemli ölçüde azaltır ve kaynaklarınızın güvenliğini arttırır.

 

Görünürlük: Kaynakların yetersiz olduğu Operasyon ve Güvenlik ekipleri için kritik bir konudur. Gartner araştırmasına göre, her çalışanın ortalama üç mobil cihaz kullandığı ve bu nedenle internete bağlı olan tüm bu cihazların göz önüne alınması gerektiği gösteriliyor. Kurumsal konuklar, yükleniciler ve geçici çalışanlar ile birlikte şebekeye bağlanan kablolu ve kablosuz cihazların sayısı daha da artmaktadır. Bu bağlı şeylerin tümü görüntülenemezse güvenlik boşlukları oluşur ve sömürülür. Görünürlük, bu boşluğu kapatmanın ilk adımıdır.

Müdahale: Güvenlik bilgileri ve etkinlik yönetimi sistemleri (SIEM’ler), güvenlik duvarları ve antivirüs çözümleri gibi mevcut güvenlik araçlarınız, birbirinden farklı ve işlenmeye uygun durum verileri sağlar. Çok fazla güvenlik araçları çok fazla olası güvenlik önlemi sağlar. Tehdit verileri birleştirildiğinde, kötü niyetli aygıtları ağ katmanında askıya alma veya bağlantıyı kesme ve böylece ek işlemler veya kaynaklara ihtiyaç duymadan kayıpları sınırlamak için basit fakat incelikli işlemler yapabilirsiniz.

 

Neden Aruba ClearPass?